0

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

 

Unvanı: Macit Gümüş ve Kuy. Bilişim Tek.  San. ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan sonra MACİT GÜMÜŞ olarak anılacaktır)

 

MACİT GÜMÜŞ, kendi internet sitesi üzerinden kullanıcılar tarafından elektronik ortamda iletilen kişisel bilgileri, MACİT Gümüş.com Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilerle paylaşmayacak ve üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Sistem ile ilgili sorunların tanımlanması ve internet sitesinde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Üyelik sürecinde veya diğer süreçlerde, internet sitesi üzerindeki çeşitli form, anket, oylama vs. ara yüzlerinin doldurulması suretiyle, kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soyadı, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta bilgileri gibi) MACİT GÜMÜŞ ’e vermeleri gerekebilmektedir. MACİT GÜMÜŞ tarafından talep edilen bilgiler, kullanıcının kendi rızası ile sağlanan bilgiler ve internet sitesi üzerinde yapılan işlemler sırasında girilen bilgiler, MACİT GÜMÜŞ tarafından kullanıcının kimliği ifşa edilmeden, çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma, pazar araştırmaları ve doğrudan pazarlama gibi aktiviteler için kullanılabilir. Bununla birlikte kullanıcı bilgileri, gerektiğinde MACİT GÜMÜŞ tarafından elektronik iletişim amacıyla kullanıcı ile temas kurmak için de kullanılabilir. “Kişisel bilgiler” ile kullanıcının isim-soyadı, firma bilgileri, adresi, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgi kastedilmektedir.

MACİT GÜMÜŞ, kendi internet sitesi dahilinde, başka sitelere de link verebilir. MACİT GÜMÜŞ, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik ve güvenlik uygulamaları ve içeriklerinden sorumlu değildir. Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. gibi yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak durumunda, Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma ve/veya soruşturmanın yürütülmesi sırasında ortaya çıkan gereklilik sonucunda, kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi durumunda, Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için yetkili kurumlara bilgi vermenin gerekli olduğu hallerde MACİT GÜMÜŞ kullanıcılara ait kişisel bilgileri yetkili kurumlara açıklayabilir.

MACİT GÜMÜŞ, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

MACİT GÜMÜŞ, kullanıcılar ve kullanıcıların internet sitesi kullanımı hakkındaki bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (cookies) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere, bir internet sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir internet sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, internet sitesi kaç kişinin kullandığını, kişinin internet sitesi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postalarınızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu, başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır; ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

Güvenlik

Sitemiz dahilinde ödeme yaparken, kullanıcı tarafından girilen bilgiler, SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır. SSL sertifikamızı, ödeme sayfasına geçtiğinizde, sayfanın sağ alt kısmında görüntüleyebilir, kilit işaretine tıklamak suretiyle görüntüleyebilirsiniz. SSL sertifikamız,   MACİT Gümüş Bilişim Tek. San. ve Tic. Ltd. Şti. adına kayıtlıdır

SSL Nedir?

Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında, internet üzerinde güvenli alışverişi sağlayabilmek adına, Netscape Communications tarafından geliştirilmiştir. SSL, gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yaparak işlemin ve bilginin gizliliğini ve bütünlüğünü korur. SSL’nin güvenlik gücü, oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En büyük SSL oturum anahtarı 128 bit olup, sanal ticari işlemler için oldukça yüksek bir güvenlik sunar. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması veya çözülmesi neredeyse imkansızdır. Ayrıca kırılması başarılsa bile, oturum anahtarı sadece tek kullanımlıktır ve her oturum için tekrar kırılması gerekmektedir.

 

Daha fazla bilgi için: http://www.ssl.com

MACİT GÜMÜŞ, bu Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümlerini, dilediği zaman internet sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. MACİT GÜMÜŞ ’in değişiklik yaptığı Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümleri, internet sitesinde yayınlandığı tarih itibari ile yürürlüğe girmiş sayılır.